Sosya Medya YÖNETİMİ Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya içerik yönetimi, sosyal medya platformları (Instagram, Facebook, Twitter, Youtube vb.) aracılığıyla marka bilinirliliğini arttırarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmayı sağlamak adına yapılan çalışmaları kapsamaktadır.

Günümüzde küçük veya büyük tüm işletmeler hedef kitleleriyle iletişime geçmek, markalarını tanıtmak ve sürekli ulaşılabilir olmak için sosyal medyada doğru bir sosyal medya yönetimi ile aktif rol almalıdır. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları ile işletmenin web sitesine gelen organik trafik de oldukça önemlidir ancak sadece bir platforma bağlı kalınması zaman içerisinde yaşanan algoritma değişikliklerinden olumsuz etkilenilmesine yol açabilir.

Bunun yanı sıra reklam için ana akım medyadan ziyade sosyal medya platformlarına kaymaya başlayan bir eğilim görüyoruz son dönemde. Daha uygun ücretlere daha fazla kullanıcıya ulaşmayı sağlayan sosyal medya platformaları gün geçtikçe firmalar için çok daha önemli platformlar halini alıyor. Bu nedenle belirlenecek sosyal medya stratejisine uygun olarak sosyal medya içerik yönetimini en başarılı şekilde yapmak rekabetin yüksek olduğu sektörler başta olmak üzere her tür sektör ve firmalar için oldukça önem arz etmektedir.